ŽISIS mobilioji programėlė – aktuali ir naudinga informacija apie žemę vienoje vietoje

2017-03-16

Nacionalinė žemės tarnyba kviečia naudotis naujomis funkcijomis papildyta ir nuolat atnaujinama Žemės informacinės sistemos (ŽISIS) mobiliąja programėle. ŽISIS programėlė yra skirta „Android“, „iOS“ ir „Windows“ operacines sistemas turintiems įrenginiams. Čia galima peržiūrėti ir naudoti įvarius erdvinių duomenų rinkinius apie žemę, juos nagrinėti bei atlikti veiksmus žemėlapyje. Tai aktualus įrankis matininkams, nekilnojamojo turto vertintojams, ūkininkams, žemės savininkams ir kitiems konkrečiu žemės sklypu besidomintiems asmenims.

ŽISIS programėlėje galima naudoti valstybinius erdvinių duomenų rinkinius, kuriuose kaupiama informacija apie dirvožemį, specialiąsias žemės naudojimo sąlygas, apleistas žemes ir melioracinę būklę bei užmirkimą.

Mobiliąja programėle pasiekiami ir Georeferencinio pagrindo kadastro duomenys, skaitmeniniai ortofotografiniai žemėlapiai (1995–2016 m.), Saugomų teritorijų kadastro duomenys, Miškų valstybės kadastro bei kiti duomenys.

Įdomu tai, kad programėlėje galima susikurti ir išsisaugoti savo taškinius, linijinius ar erdvinius objektus su pastabomis ir juos eksportuoti į ESRI Shape formato bylą. Taip pat yra galimybė objektus (taškus, linijas, plotus) importuoti iš ESRI Shape bylų ir atvaizduoti jas žemėlapyje. Taškinius objektus galima išsaugoti ne vien įvedant taško koordinates, tačiau ir pasinaudojant įrenginio vietos nustatymo funkcija.

ŽISIS programėlėje galima išsisaugoti įvairias žemėlapių konfigūracijas. Jose saugomi žemėlapio sluoksniai, jų eiliškumas, kiekvieno sluoksnio permatomumas ir matomumas. Taip pat išsaugoma ir ekrane išdidinta žemėlapio vieta. Patogu ir tai, kad žemėlapyje galima pamatuoti atstumą, ilgį ar plotą.

Programėlės naudotojams taip pat leidžiama į žemėlapį prisidėti savo turimas įvairias žemėlapių el. paslaugas. Galima pridėti WMS (Web Map Service) paslaugas ir ESRI MapServer paslaugas.

ŽISIS programėlė gali būti naudinga kiekvienam žmogui, pvz., kad ir stovint vidury lauko ar miške, vienu mygtuko paspaudimu galima atpažinti savo buvimo vietą, matyti informaciją apie apleistą žemę, žemės našumo balą, žemės melioracinę būklę, specialiuosius žemės ir miško naudojimo apribojimus ir kitą vartotojui tuo metu aktualią informaciją.

Programėlė yra nemokama ir šiuo metu įvairiais įrenginiais ja jau naudojasi beveik 2000 naudotojų. Ją galima atsisiųsti priklausomai nuo naudojamo įrenginio operacinės sistemos:
Atsisiųskite iš Google Play Atsisiųskite iš App Store Atsisiųskite iš Microsoft